Idealny pomysł na świąteczny prezent dla rodziców

Prezent na święta? Postaw na coś sprawdzonego

Święta to czas, który głównie wiąże się ludziom z okazją na podarowanie najbliższej osobie jakiegoś prezentu. Jednak bardzo często wiele osób boryka się z problemem w postaci wyboru odpowiedniego upominku dla swojej rodziny. Niejednokrotnie wymyślamy coraz dziwniejsze pomysły na prezent, nie będąc do końca przekonanym, czy rzeczywiście sprawimy komuś radość. Zapominamy przy tym często, że w obdarowywaniu innych chodzi przeważnie o gest, bo przecież kto z nas nie lub dostawać prezentów? W obecnych czasach jednym z wciąż najchętniej wybieranych świątecznych niespodzianek oprócz skarpetek we wzorki, są książki. Większość ludzi wybiera sprawdzone klasyki, takie jak „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkien. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów powieści fantasy. 

Książka –  znakomity prezent dla rodziców

Wybierając prezent na święta dla rodziców np. książka powinniśmy kierować się głównie zainteresowaniami naszych najbliższych. W dzisiejszych czasach nie każdy ma jednak taką pasję, w dziedzinie której łatwo jest znaleźć konkretny prezent. W takim wypadku idealnym upominkiem świątecznym zarówno dla mamy, jak i taty okaże się książka. Na rynku możemy dzisiaj znaleźć olbrzymią ilość przeróżnych gatunków książek. Wyróżniamy przede wszystkim:

– powieści fantasy 

– romanse 

– powieści historyczne 

– powieści obyczajowe

– biografie i reportaże 

Każdy ma swój ulubiony gatunek literacki, dlatego warto wcześniej zaznajomić się z upodobaniami rodzica, aby pozycja, jaką wybierzemy, była dla niego odpowiednia i trafiała w jego gust. Jeśli jednak kompletnie nie znamy się na preferencjach członków rodziny, wtedy zdecydowanie powinniśmy wybrać ponadczasową książkę, którą każdy choć raz w życiu powinien przeczytać. Oto kilka pozycji, na które szczególnie należy zwrócić uwagę podczas wyboru: George Orwell, „Rok 1984”; „Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow; Jane Austin, „Duma i uprzedzenie”; Lee Harper, „Zabić drozda”, czy Gabriel García Márquez, “Sto lat samotności”. Są to najwyżej pozycjonowane powieści, które poruszają przeróżną tematykę. Od motywów nieszczęśliwej miłości, po parabolę filozoficzno-etyczną i sprzeciw wobec totalitarnego ustroju. Każdy powinien znaleźć w tych poszczególnych powieściach coś, co go zainteresuje. Książki mogą być naprawdę ciekawym i nieszablonowym prezentem, jeśli tylko się postaramy i przed zakupem zrobimy porządną selekcję poszczególnych pozycji.