Co kupić rodzicom pod choinkę?

Co można kupić pod choinkę młodym rodzicom? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście praktyczny prezent, który wniesie do ich życia pozytywną wartość. Jaka pozycja będzie świetną opcją na prezent na święta dla rodziców – laurka?

“Magia rodzicielstwa. Siedem kroków do wzajemnej bliskości”, Hedvig Montgomery

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to pozycja, w której rodzice będą mogli znaleźć magiczną sztuczkę. W najprostszym możliwym ujęciu książka nie tylko pokazuje realia, ale również daje istotne wskazówki. Osoby dorosłe będą wiedziały, jak odnaleźć się w przygodzie, jaką jest wychowywanie dzieci. Pozycja pozwoli im z dnia na dzień stawać się lepszymi rodzicami. Należy mieć świadomość, że pozycja została napisana w lekki i rzetelny sposób. Można bez większego problemu przeczytać ją w zaledwie jeden wieczór. 

“Pozytywna dyscyplina”, Jane Nelsen

Warto wiedzieć, że czytelnicy doceniają “Pozytywną dyscyplinę” przede wszystkim za otrzymywanie konkretnych rozwiązań na codzienne trudności. Godny uwagi jest fakt, że wszystkie metody zawarte w książce są nie tylko proste, ale również logiczne i zgodne z tym co współczesna nauka wie o rozwoju dziecka. Osoby, które szukają praktycznego prezentu mogą z czystym sumieniem postawić na omawianą pozycję. Można mieć całkowitą pewność, że rodzice będą usatysfakcjonowani z otrzymanych porad. 

“Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2–7 lat”, Joanna Faber, Julie King

Jest to kolejna książka, w której można znaleźć mnóstwo cennych wskazówek. Rodzice dowiedzą się z niej nie tylko co mówić, ale również jak i kiedy. Niezwykle istotne są informacje dotyczące metod zachęcenia pociechy do współpracy. Osoby posiadające dzieci nauczą się rozwiązywać konflikty, a także chwalić dzieci w efektywny sposób. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie wytyczne zostały opatrzone fascynującymi rysunkami – komiksami. W ten sposób rodzice nie będą mieli problemów z wróceniem do tego, co najbardziej zwróciło ich uwagę.