Co kupić rodzicom pod choinkę?

Osobom, które zastanawiają się, co dokładnie kupić na święta znajomym posiadającym małe dzieci, rekomendowane jest postawienie na dobrą książkę. należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo świetnych produktów znanych autorów. Jaki prezent na święta dla rodziców najlepiej zda egzamin? 

Spokojni rodzice, szczęśliwe dzieci. Bliskość zamiast krzyku, Laura Markham

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z omawianej pozycji przede wszystkim bije ogromny spokój. Rodzice będą mogli znaleźć w tej pozycji informacje o tym, jak dbać o emocje swoje oraz dzieci. Zbudowanie odpowiedniej więzi z dziećmi również nie będzie stanowiło dla nich większego problemu. Dowiedzą się, jak wspomagać rozwój pociechy. W książce zostały zebrane najważniejsze informacje dotyczące rozwoju dziecka, a także wskazówki, co dokładnie powinno się zrobić w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że jest ona rekomendowana osobom dorosłym, które bardzo często krzyczą oraz stosują różnego rodzaju kary. 

Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami współczesnej rodziny, Małgorzata Musiał

Książka zalecane jest rodzicom, którzy chcieliby wychowywać swoje pociechy bez nagród oraz kar. Należy mieć świadomość, że treść została osadzona w polskich realiach. Wypełniona jest bardzo dużą liczbą przykładów z macierzyństwa autorki. Ponadto zawiera wartościowe propozycje rozwiązań rodzicielskich czy sposoby formułowania zdań, które powinno się kierować do dziecka. 

„NIE” z miłości. Mądrzy rodzice – silne dzieci – Jesper Juul

W najprostszym możliwym ujęciu jest to książka o czymś, z czym problem ma mnóstwo rodziców. Chodzi oczywiście o stawianie granic. Autor informuje czytelników o różnicach między prawdziwymi potrzebami, a chęciami. Warto wiedzieć, że nie jest to książka dla każdej osoby dorosłej. Odpowiedzi w omawianej pozycji nie znajdą rodzice, którzy zastanawiają się, jaką karę wymierzyć dla swojego dziecka. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że książka jest bardziej o rodzicach, niż wspomnianych dzieciach.